Giriş Paneli Tanıtımı

Yönetim panelinin “Giriş Sayfası” konu anlatımı.

Giriş sayfasında eticaret sisteminiz hakkında önemli bilgilere kolay erişim sağlamanız için özel olarak tasarlanmıştır. Bu istatistikler hakkında detaylı bilgi için yönetim panelinde sol üstte bulunan Giriş yazılı menüye tıklamanız yeterlidir.

İstatistikler

Panelde en üstte bulunan yeşil rakamlar içinde bulunulan ayın Türk Lirası olarak toplam fiyatını gösterir. Ayrıca Tamamlanan ve iptal & iade olarak bölümler halinde de gösterilir. Bu göstergelerin hemen yanında bulunan rakamlar ise toplam üye sayınızı ve bu ay kaç tane yeni üye aldığınızı gösterir.

İkinci satırda bulunan 4 farklı kutucukta ise ürünlerine gelen yorumların sayısı, ürün hakkında bilgi isteyerek aranılmasını talep eden müşteri sayısını, ürünler hakkındaki soru – cevap etkinliği ve düzeltilmeyi bekleyen hatalı arama sayısını gösterir.

Ziyaret Raporları

Google analitik hesabı ile eş zamanlı çalışan ziyaret raporlarının son 30 günlü verisi sizinle paylaşılır. Son 30 günün Sayfa Görüntüleme, Ziyaret, Ortalama Süre, Sayfa Gezinme sayılarını takip edebilirsiniz.

Bu bölümde istatistikleri görebilmek için Ayarlar > SEO Ayarları > Google Ayarları menüsünden gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekmektedir. Dilerseniz konu hakkında destek talep edebilirsiniz.

Son Siparişler

Bu menüde durumunu gözetmeksizin verilen son siparişleri listelenir. Siparişin ne zaman, kimin tarafından ve kaç liralık sipariş olduğu belirtildiği gibi ayrıca sipariş detayına da kısa bir yol bulunur. Dilerseniz son siparişlerin alt kısmından Tüm Siparişler sayfasına kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Yeni Ürünler

Yeni ürünler panelinde son bir hafta içinde hangi günlerde ne kadar sisteme girilmiş göstermektedir.

Kritik Stok

Bu bölümde hangi ürünlerin belirlediğiniz kritik stok sayısına ulaştığını gösterir. Aynı zamanda bu listeden ürün düzenlemeye geçiş yapabilirsiniz.

Kritik stok sayısını Ayarlar > Genel Ayarlar menüsünden belirleyebilirsiniz.

Son olarak Lisans ve Sistem Bilgileri ile beraber Novo E-Ticaret üzerinden gelen duyuruları takip edebileceğiniz bir panel bulunmaktadır. Lisans ve Sistem Bilgileri panelinde e-ticaret yazılım sürümü, e-ticaret paketinizin ismi ve lisans sürenizi takip edebilirsiniz.