SEO Ayarları

Site Adı: Bu kısımda yazılacak olan kelime seçime göre gösterilir. Genellikle “Marka Adı” kullanılır.

Ana Sayfa Başlığı: Bu kısımda yazılacak olan kelimeler “Ana Sayfa” başlığını ayarlar. Diğer sayfalarda başlık otomatik olarak oluşur. Bu kısmı slogan olarak kullanabilirsiniz.

Bütün ürünlerde otomatik Seo yapılmasını isterseniz kullanmalısınız. Manuel olarak müdahale edecekseniz bu ayarlar geçersiz olur. 

Başlıkların Sonunda Site Adı Gösterimi: Yukarıda belirttiğiniz ismin diğer sayfa başlıklarının yanına eklenmesidir. Bu ayar kaynak kodunda ve sayfa başlığında gözükür.

Başlıkların Sonunda Ana Sayfa Başlığı Gösterimi: Ana sayfada verilen başlığın diğer sayfalarınızın başlığına eklenmesini sağlarsınız. Bu ayar kaynak kodunda ve sayfa başlığında gözükür.

Ana Sayfa Açıklama : Ana sayfanız için açıklama girme alanı. Sitenizi tanıtan sade ve toplamda 160 karakteri geçmeyecek bir açıklama öneririz. Bu ayar kaynak kodunda gözükür.

Ana Sayfa Anahtar Kelimeleri: Ana sayfa üzerinde anahtar kelimeleri kullanmak isterseniz bu kısma yazabilirsiniz. Önerimiz boş bırakmanızdır veya işiniz ile ilgili 15 kelime girebilirsiniz. Bu ayar kaynak kodunda gözükür.

Ürün Etiketlerini Anahtar Kelime Olarak Kullan: Ürün eklerken etiket olarak girdiğiniz kelimeleri Anahtar Kelime olarak kullanabilirsiniz. Bu ayar kaynak kodunda gözükür.

Ürün Açıklama Teması: Ürün sayfasında açıklama kısımlarında hangi materyallerin bulunacağını seçebilirsiniz. Bu ayar kaynak kodunda gözükür.

NOODP: DMOZ açıklamasına izin verir. Web siteniz DMOZ üzerinde kayıtlı ise, site açıklaması Google sayfalarına DMOZ üzerinden gelir. Kendi açıklamanızın çıkmasını istiyorsanız  bu alan kapalı olmalıdır. (Dmoz 2017 Mart itibari ile kapanmıştır.)

NOYDIR: Web site açıklamanızın Yahoo dizininde çekildiği gibi Google tarafından çekilmesini engeller. Kendi açıklamanızın çıkmasını istiyorsanız bu alan kapalı olmalıdır.

Bu menüye Ayarlar > SEO Ayarları yolunu kullanarak ulaşabilirsiniz.