ETBİS Kaydı Hakkında Önemli Duyuru

19 Aralık 2017
|
1594

Değerli Üye İş Yerimiz, 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından internetten alışveriş yapan tüketicileri korumak, elektronik ticaret yapan tüm işletmeleri kayıt altına almak, e-ticaretin gelişiminin izlenebilmesi ve değerlendirilebilmesi amaçlarıyla Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri Hakkında Tebliğ, 11 Ağustos 2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış ve bu tebliğ ile birlikte Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) oluşturulmuştur.

ETBİS'e kayıt, elektronik ticaret yapan tüm işletmeler için zorunludur. Bu tebliğe göre; 30 Aralık 2017 tarihine kadar bu adresten sisteme giriş yapılarak kayıt işlemleri gerçekleştirilebilir. Belirtilen süre içerisinde kayıt yaptırmayan işletmeler için 5.000 TL’den 20.000 TL’ye kadar idari para cezası öngörülmüştür.

İşletmenizi ekleyebilmek için bulunudğunuz ilin Esnaf odasına ve Ticaret Odasına kayıtlı olmanız ve aynı zamanda bir Kep adresine ihtiyacınız vardır. 

Form alanında Altyapı Sağlayıcılar listesinde Elektronik Ticaret Altyapı Sağlayıcı olarak "NOVO YAZILIM"'ı seçin. Üye işyeri numarasını ise bizleri arayarak öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri: 0 850 969 70 62

Konuyla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilir, ETBİS ile ilgili tebliğ ve mevzuatları buradan inceleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Novo E-Ticaret Ekibi