Hangi E-Ticaret Paketini Kullanmalısınız

09 Temmuz 2017
|
2122

Online mağazacılık yapmaya karar verdiniz ama hangi eticaret paketini seçeceğinizi bulamıyor musunuz? İşte bu yazımız tam size göre. Hangi eticaret paketi size göre doğru karar vermek için yazımızı okuyarak ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Öncelikle online alışverişlerde ödemeler nasıl kabul edeceğinize karar vermelisiniz. Özel modüller ve entegrasyonlar haricinde paketler ödeme sistemlerine göre şekillenir. Paketleri daha iyi tanıyabilmeniz için sizlere Ödeme Alma Yöntemlerine Göre E-Ticaret Paketi Seçme ve Entegrasyonlara Göre E-Ticaret Paketi Seçme olarak iki başlıkta anlatacağız. 

Ödeme Alma Yöntemlerine Göre E-Ticaret Paketi Seçme

Öncelikli ödeme alma sistemleri aşağıdaki gibidir;

Havale ve EFT ile online satış

Kapıda Ödeme online satış

Kredi kartı ile online satış

Kredi kartı ile tahsilat iki şekilde yapılabilir. 

- Her banka için ayrıca alınmış Sanal Poslar aracılığı vasıtası ile ödeme almak. 

- Bütün bankaların sanal poslarını sunan aracı ödeme kurumları ile ödeme almak.

Ödeme alma sistemlerini yakından inceleyelim. 

Havale ve EFT Tahsilat

Paketlerin hepsinde Havale ve Kapıda ödeme alma seçenekleri bulunmaktadır. Online ürün satışlarınızda sadece bu sistemlerden birisini ya da ikisini kullanmak istiyorsanız Başlangıç Paketini seçmeniz yeterlidir. 

Bu pakette havale, eft ve kapıda ödeme seçeneği iel tahsilat yapabilirsiniz. Ayrıca kargo firmanız ile anlaşarak kapıda kredi kartı ile tahsilat sistemini de kullanabilirsiniz. 

Kredi Kartı ile Tahsilat 

Kredi kartı ile tahsilat için birden fazla seçenek bulunmaktadır. 

Bankanız aracılığı ile Sanal Pos kulannma

Bankanıza ait Sanal Pos yöntemi ile ödeme kabul etmek istiyorsanız Standart Paket ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Her kart markası için farklı bankalarla anlaşmanız gerekiyor. 

Aracı ödeme sistemleri ile ödeme kabul etme 

Aracı ödeme kuruluşları aracılığı ile ödeme kabul etmek istiyorsanız Profesyonel Paket kullanmalısınız. Aracı kurumlar genelde bütün bankaların sanal poslarını size kullanma imkanı sunar. Komisyon usulü çalışan bu firmaların ayrıca kullanım ücreti alan firmaları da bulunur. Ödeme sistemleri ve aracı firmalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Ödeme sisteminize göre paket seçme anlatımı bu kadar.  

Entegrasyonlara ve Bayi Modülüne Göre E-Ticaret Paketi Seçme

Sistemimizde bir çok entegrasyon çeşidi bulunmaktadır. Bayi modülü, XML entegrasyonları, dışarıya XML verme, fiyat karşılaştırma siteleri (akakçe, ucuzu vb.) ve pazar yeri entegrasyonları (n11, gitti gidiyor vb.) gibi bir çok özel entegrasyonlar paket seçimini etkileyecektir. 

Bayi modülünü kullanmak istiyorsanız Profesyonel Paketi veya daha üstü bir paketi seçmelisiniz. Profesyonel E-Ticaret paketi mevcut ödeme sistemlerinin hepsini destekler. 

XML entegrasyonları:Eeğer hazırda bulunan bir XML sağlayıcınız bulunuyorsa Novo E-Ticaret Standart paketini veya daha üstü bir paketi seçmelisiniz. Eğer toptancınız ya da üst bayiniz size XML olarka ürün sunmuyorsa ürünler Bot adı verilen Robotlar aracılığı ile sisteminize çekilir. Bu özellik Novo E-Ticaret Kurumsal paketinde 1 adet ücretsiz, Novo E-Ticaret Entegrasyon paketinde ise 2 adet ücretsiz olarka verilir. Diğer paketlerde bu entegrasyon sistemi kullanılamaz. 

Pazar yeri entegrasyonları: N11, Gitti Gidiyor ve Hepsiburada gibi pazar yerlerinde ürün satmak istiyorsanız N11 entegrasyonu için Novo E-Ticaret Standart paketini veya daha üstü bir paketi seçmelisiniz. Gitti Gidiyor ve Hepsiburada entegrasyonlarıda yine Novo E-Ticaret Standart paketinde yer alır. Bu paketler eksta ücretlendirme gerekebilir. Bilgi için lütfen satış temsilciniz ile görüşün. 

Fiyat Karşılaştırma Siteleri: Akakçe ve Ucuzu gibi fiyat karşılaştırma sitelerine otomatik olarak ürün göndermek istiyorsanız, Novo E-Ticaret Standart paketi ve diğer üst paketleri seçebilirsiniz. 

XML Nedir: İnterneti kullanarak veri alışverişi yapan sistemler ve platformlar arasındaki veri iletişimini standart hale getirmek için tasarlanan bir işaretleme dilidir

Tasarım ve özel modül taleplerinize göre paket seçimleri için müşteri temsilcilerimiz ile iletişim kurunuz. 

Özellik ve fiyat karşılaştırma olarak eticaret paketlerimizi inceleyin.