Kargo Yönetimi

Kargo firması eklerken kullanacağınız alanlar ve açıklamaları.

Bu menüye Sipariş Yönetimi >  Kargo Yönetimi yoluyla ulaşabilirsiniz

Firma Adı: Kargo firmasının adı. Yazdığınız biçimde sipariş sırasında müşteriye gözükecektir.

Logo: Kargo firmasının logosu bir çok temada gösterilir. Her kargo için aynı ebatta resim girmeniz önerilir.

İnternet sitesi: Buraya varsa kargo sorgulama adresini de girebilirsiniz.

Sabit Ücret: Kargo firmanızın sabit ücret fiyatını girmelisiniz. Eğer desi ücreti kullanılacaksa buradaki tutarı “0” sıfır girmelisiniz.

Ücretsiz Kargo: Bu kısıma yazacağınız rakam kaç liralık alışverişten sonra ücretsiz kargo olacağını ayarlar. Müşteri ücretsiz kargo hakkını sadece bu kargo firmasını seçtiğinde kullanır.

Not: Eğer bu özellik kullanılmaz ise ürüne özel kargo fiyatı belirlendiği durumlarda Sabit Ücret kargoya fiyatına ilave edilir.

Ücretsiz Kargo Desi Limiti: Buraya yazacağınız Desi limit olacaktır. Toplamda bu desi limitini geçen sepetler ücretsiz kargodan faydalanamaz. Bu sistemin çalışabilmesi için ürünlerinizi girerken Desi miktarını da belirtmelisiniz. Sattığınız ürünler arasında sadece Buzdolabı gibi ağır ürünler varsa sisteminizi korumak içindir. Bu sistemi kargo politikanıza göre kullanabilirsiniz.

+1 Desi Fiyatı: Tabloda belirlenen Desi limiti her 1 puan aşıldığında kargo ücretine yansıyacak tutarı giriniz. Bu bilgileri çalıştığınız kargo firmasından kolayca temin edebilirsiniz. Tabloda bölgeye göre desi oranları girilmezse bu sistem çalışmaz. Bu sistem küçük desili ürünlerin kategorisinde bulunan büyük desili ürünlerin kargosunda zarar olmaması için düzenlenmiştir. Bölge bölge oran girmek istemiyorsanız ürüne özel kargo fiyatı girerek bu sorunu aşabilirsiniz.

Kapıda Nakit Ödeme: Açık ya da kapalı olarak seçim yapınız.

Kapıda Nakit Ödeme Fiyatı: Kargo firmalarının kapıda nakit ödeme ile teslim ettiği ürünler için belirlediği ücreti buraya giriniz.

Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme: Açık ya da kapalı olarak seçim yapınız.

Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme Fiyatı: Kargo firmalarının kapıda kredi kartı ile ödeme karşılığında teslim ettiği ürünler için belirlediği ücreti buraya giriniz.

Eklediğiniz kargo firmaları liste halinde gözükecektir. Liste üzerinden kargo firmalarını aktif veya pasif duruma getirebilir ya da düzenleyebilirsiniz.

Kargo Oranları

Türkiye de bulunan toplam 7 bölge ve Kıbrıs dahil olmak üzere ayrı ayrı kargo desi bilgisi girilerek  müşterinin teslimat adresine göre kargo ücreti çıkartabilirsiniz. Kargo firmanız ile sabit fiyat anlaşmanız yoksa bu desi oranlarını yine kargo firmanızdan temin edebilirsiniz.

Toplam 50 desiye kadar fiyat girilir. Üstüne gelen her +1 desi için birim fiyatı yukarıdaki menüden yazabilirsiniz.

Desi ayarları hakkında detaylı bilgi için devam eden menüyü tıklayınız.