Sipariş Detayları

Sipariş listesinden Sipariş Detay  simgesine tıklayarak Detay sayfasına ulaşabilirsiniz.

Sipariş iptal durumlar ve butonlar hakkında

Sipariş Koduna Göre arama yapmak için, sayfanın sağ üst köşesindeki Sipariş Kodu yazan kısımdan arama yapmalısınız.

Detay sayfasında sizi 3 farklı buton karşılar. Onayla ve Siparişi SonlandırSiparişi İptal Et ve Yazıcı simgesi bulunan bir Yazdır butonu.

Onayla butonuna bastığınızda sistem Siparişi Onaylıyorsunuz. Emin misiniz? şeklinde bir uyarı verecektir. Çünkü bu işlem bütün sipariş aşamalarının tamamlandığını gösterir. Müşteri ödemesini yapmıştır ve ürünü sorunsuz teslim almış anlamına geliyor.

Tabi bu işlem geri alınamaz bir işlem değil. Siparişi onaylasanız dahi Siparişi İptal Et butonu orada kalmaya devam edecektir.

Tamamlanan siparişi iptal et demek siparişi geri çekmek anlamına geliyor. Sistem kayıt için sizden bu işlemin sebebini soracaktır. Sipariş üzerinde yapılan her işlem için sistem kayıt alır. Bunlarda sipariş detaylarında sipariş güncesi olarak listelenir.

Bu aşamadan sonra siparişiniz iptal edilmiş olacaktır. Fakat sipariş detayı hala kullanılabilir ve sipariş en başa alınabilir durumda bekleyecektir. Siparişi Geri Çek butonunu kullanarak, iptalden önceki son duruma siparişi taşıyabilirsiniz. Sistem yine sizden bir açıklama isteyecek ve siparişi hangi konuma çekmek istediğinizi soracaktır.

Sipariş Detayları Açıklaması

Detaylar sizi sipariş no’ya göre karşılar. Sipariş numaraları 7 (XYZ) şeklinde raporlanır. 7 sisteme verilen siparişleri 0’dan başlayarak sayması ile oluşur. Parantez içindeki kalan kısım ise random olarak oluşturulur.

Teslimat Adresi ve Fatura adresi ilk karşılayacak görüntüdür. Daha sonra müşteri adı, ip adresi, sipariş tutarı ve sipariş durumu sizi karşılar.

Bir alt satırda sipariş verilen ürünler, ürün kodları, adet ve fiyatı listelenir. Daha sonrasında seçilen ödeme türü ve toplam hesaplar en altta bulunur. Bu kısımda ayrıca müşteriye sipariş takibi için sipariş no’su iletebileceğiniz bir panel bulunur. Buraya kargo firmasını seçip takip numarasını girebilirsiniz.

En alt kısımda da mevcut sipariş üzerinde kullanıcılar ne işlem yapmış hepsi listelenir. Ürün iptal, iade, düzenleme vb seçenekler buradadır.

Herhangi bir iptal iade talebi gelmezse detaylarda gözükmek. İptal veya iade talepleri panelde bir uyarı olarak karşınıza çıkar.