Sipariş İptali

Sipariş Koduna Göre arama yapmak için, sayfanın sağ üst köşesindeki Sipariş Kodu yazan kısımdan arama yapmalısınız.

Sipariş detay sayfasında sizi 3 farklı buton karşılar. Onayla ve Siparişi SonlandırSiparişi İptal Et ve Yazıcı simgesi bulunan bir Yazdır butonu.

Onayla butonuna bastığınızda sistem Siparişi Onaylıyorsunuz. Emin misiniz? şeklinde bir uyarı verecektir. Çünkü bu işlem bütün sipariş aşamalarının tamamlandığını gösterir. Müşteri ödemesini yapmıştır ve ürünü sorunsuz teslim almış anlamına geliyor.

Tabi bu işlem geri alınamaz bir işlem değil. Siparişi onaylasanız dahi Siparişi İptal Et butonu orada kalmaya devam edecektir.

Tamamlanan siparişi iptal et demek siparişi geri çekmek anlamına geliyor. Sistem kayıt için sizden bu işlemin sebebini soracaktır. Sipariş üzerinde yapılan her işlem için sistem kayıt alır. Bunlarda sipariş detaylarında sipariş güncesi olarak listelenir.

Bu aşamadan sonra siparişiniz iptal edilmiş olacaktır. Fakat sipariş detayı hala kullanılabilir ve sipariş en başa alınabilir durumda bekleyecektir. Siparişi Geri Çek butonunu kullanarak, iptalden önceki son duruma siparişi taşıyabilirsiniz. Sistem yine sizden bir açıklama isteyecek ve siparişi hangi konuma çekmek istediğinizi soracaktır.