Kategori Ekleme

Kategoriler eticaret sitenizin en önemli temellerinden birisidir.

Yeni kategori eklemek için Ürün Yönetimi > Kategoriler yolunu takip etmelisiniz.

Kategori adını yazıp sırasını belirleyin. Sistem 999 otomatik atama yapar. Kategoriyi en başta göstermek için en  küçük rakamı kullanın. Hemen arkasından gelecek olan da bir üst rakamı kullanın.

A kategorisi için 1,

B kategorisi için 3,

C kategorisi için 2 rakamlarını kullanın. Aşağıdaki gibi listeleneceklerdir.

A

C

B

Daha sonra kategorinin biçimini belirlemelisiniz. Tek başına kullanılacaksa “Ana Kategori” ve alt kategorileri açılacaksa yine “Ana Kategori” işaretleyin.

Mevcut bir kategorinin alt kategorisi açıyorsanız açılır menüden üst kategorisini belirleyin. Bir kaç harfle kategoriyi aynı bölümden arayabilirsiniz.

Kategoriye özel kargo süresi belirleme işlemini de yine kategori eklerken veya kategori düzenlerken kategori kargo süresi menüsünden yapabilirsiniz.

Kategori açıklaması kısmında dilediğiniz elementleri kullanabilirsiniz. Kategori sayfasını aktif ettiğinizde içerikleriniz mevcut kategoride gözükecektir. Seo için etkili olabilir. Kullanmak istemiyorsanız boş bırakabilirsiniz.

Ayarlar >  Tasarım > Gösterim Seçenekleri > Genel Gösterim Ayarları > Kategori Sayfalarında Açıklama Gösterimi yolunu takip ederek bu özelliği aktif edebilirsiniz.

# Kategori için Seo

Kategori ekleme bölümünde bulunan mevcut ürünler ilgili SEO panelidir.

Sistemin ayrıca SEO yönetimi bulunur. Ayarlar > SEO Ayarları yolundan ulaşabilirsiniz

Sistem otomatik olarak SEO uygulamak için programlanmıştır. Seo konusunda yeterli bilginiz yoksa veya danışmanlık hizmeti almıyorsanız, bu kısmı boş bırakarak eticaret sitenizin nasıl tepki verdiğini ölçmenizi tavsiye ederiz.

Aşağıdaki bölümler boş bırakılırsa sistem optimize Seo uygular. Sayfa başlığı “Kategori Adı” olarak oluşturulur.

Kategori Sayfası Başlığı: Bu kısımda belirtilen kategori adı sayfa başlığı haline gelir. Arama motoru sonuçlarında ilk gözüken yer burasıdır. Açıklayıcı ve sade bir dilde yazılmalıdır. Örnek: Akıllı Telefonlar

Anahtar Kelimeler: Kategorinizi tanıtacak şekilde kullanılabilecek anahtar kelimeler içindir. Örnek kullanım: apple, iphone, iphone 6s, akıllı telefon, telefon

Kategori açıklaması: Kategori açıklaması internet sitesinin önemli materyallerinden birisini oluşturur. Arama motoru botları bir sayfaya girdiğinde o sayfadan bilgi almak için sayfanın başlığına ve açıklamasına bakarlar. 160 karakteri geçmeyecek şekilde bir açıklama yazmalısınız. Boş bırakırsanız sistem eklemede bulunmaz. Örnek: Apple marka akıllı telefonların listelendiği ve satıldığı teknoloji kategorisidir.

S.E.O. İngilizce Search Engine Optimization kelimlerinin baş harflerini ifade eder. Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve başarı için bir çok kriterin doğru zamanda birleşmesiyle güzel sonuçlar verir. Buradaki işlemler Seo’nun temel kriterlerini oluşturur.

Bir Seo kuralı olan Sef link yapısı sistemde kurumla beraber gelir. Bu sayede arama motoru botları sayfa içeriğinizi kolayca analiz eder.

Bütün Novo E-Ticaret paketlerinde SEO desteği bulunmaktadır.