Ürün Kopyalama

Ürün kopyalamak için ürün listesine gitmelisiniz.

Ürün Kopyalama işlemi için ürünün Koyu mavi kopyala ikonuna bastığınız anda açılacak sayfada kopyalanan ürünün bütün bilgileri gelir.

Kopyalanan ürünün bütün özelliklerini taşır. İhtiyacınız olan güncellemeyi yaptıktan sonra ürünü kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Kopyalanan ürünü bir sebepten dolayı aynı isimde kaydetmek isterseniz bilmeniz gerekenler;

Kopyala komutundan sonra Ürün Ekle menüsünün aynısı gelecek olup, kopyalanan ürünün bilgileri gelecektir. Sadece Permalink adında yeni bir alan daha açılır.

(Permalink İngilizce “permanent link” yani “Kalıcı Bağlantı” anlamını taşır. Sistemde genel bilinen ismi kullanıldı.)

Bu alanda kopyalanan permalinki yani ürünün tarayıcı adresi gözükür.

Önemli: Hiç bir ürün ismi aynı olsa da aynı Permalink bilgisi ile yayınlanamaz. Yazılım bu duruma müsade etmediği gibi böyle bir durum olsaydı sistem de çakışmalar yaşanacaktı. Bu sebeple aynı ürün kopyalansa bile sistem Permalink üzerinde değişiklik yapar. Linkin sonuna rakamlardan oluşan bir ID no ekler.

Aşağıdaki resimde “Ürünü Kopyala” seçeneği yapıldıktan sonra gelen permalink menüsü gözükmektedir.

Yine altta yazı ile verdiğimiz tarayıcı linkini yani örnek permalinki görebilirsiniz. Sondaki kırmızı rakamları sistem ekler. Böylece aynı ismi taşısalar bile sistem içinde çakışma olmaz.

Kopyalanan ürünün yazı kaydedilince alacağı permalink yani tarayıcı bağlantısı = dalis-pet-tag-i-m-the-queen-genis-kalp-kedi-kopek-kunyesi-15321

Bilgi: Aynı isimdeki ürünleri dilediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Fakat SEO yani arama motorları için optimizasyon sorunu yaşayabilirsiniz.