Ürün Düzenleme

Sistemde 3 farklı düzenleme bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Standart Ürün Düzenleme
  2. Varyasyonlu Ürün Düzenleme
  3. Gruplanmış Ürün Düzenleme

1. Standart Ürün Düzenleme

E-Ticaret sisteminde varolan bir ürünü düzenlemek için yönetim panelinde “Ürünler” bulunan turuncu butonu kullanmalısınız.

Ürün düzenlemesi, ürün ekleme sayfası ile aynıdır. Düzenlemenizi yaptıktan sonra Kaydet butonuna basmanız yeterli.

Hızlı Ürün Düzenleme Sayfasına Ulaşma;

Yönetim paneline giriş yaptıktan sonra siteyi ziyaret ederseniz ürün detay sayfasında sadece size gözüken bir buton bulunur. “Ürün Düzenle” butonuna basarak hızlıca düzenleme sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

2. Varyasyonlu Ürün Düzenleme

Ürün listesini açtığınızda “Varyasyon” olan ürünlerde turkuaz renkte buton aktifleşir. Bu butona tıkladığınızda ürün varyasyonlarına ulaşacaksınız.

Ürün varyasyon listesini yaptıktan sonra yapılacak olan işlemler Standart Ürün Düzenleme ile aynıdır.

3. Ürün Setlerindeki Ürünleri Düzenleme

Ürün setleri sadece tek bir özellik değişikliği vererek aynı ürünü e-ticaret sisteminizde çoklu bir şekilde göstermenize yarar. Ürün setinizdeki her bir ürüne filtre atayabilir, ek varyasyon ekleyebilirsiniz. 

Ürün setlerine nasıl gidilir?

Ürün Yönetimi  > Ürün Setleri yolunu takip ederek menüye ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki yolu takip ederek ulaşabileceğiniz bu sayfada, listelenmiş Ürün Setlerinde bulunan Ürünler yazısına tıklayarak, mevcut sete eklenmiş ürünleri listelenebilir.

Bu panele geldikten sonra Standart Ürün Düzenleme menüsünden olduğu gibi ürünlerinizi düzenleyebilir, bir önceki menüden yeni ürünler ekleyebilirsiniz.