Kategori Silme ve Taşıma

Kategoriler eklendiğinde sağ alanda listelenir.

E-ticaret sisteminde kategoriler için düzenleme ve silme imkanınız vardır. Düzenleme ile bir alt kategoriyi başka bir “Ana Kategori” altına taşınabilir. Ayrıca bir kategoriyi silme paneline girdikten sonra taşıma işlemi de yapılır.

Dikkat: Sistem üzerinde silme işlemleri yapmadan önce mutlaka yedek alınız. Panel üzerinden yapılan işlemler kullanıcı sorumluluğundadır.

Yedek nasıl alınır ve geri yükleme konusuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. ? 

Ana Kategori Silme: Kategoriye bağlı ürün yoksa karşınıza gelecek uyarıdan sonra onayınızla kategori silinir.

Alt Kategoride ürün yoksa;

Eğer kategori de bağlı ürün varsa sistem seçenekler sunacaktır. Ürünleri dilerseniz silebilir veya size sunulan kategorilere taşıyabilirsiniz.

Alt Kategori ürün varsa; 

Sistem size bu sefer hem ürünleri hem de alt kategorileri ne yapacağını soracaktır. Silebilir, taşıyabilir veya “Silinenin Yerine Taşı” seçeneği ile alt kategoriyi silinen kategori ile yer değiştirebilirsiniz. Bütün Alt Kategorileri Ana kategoriye çevirme imkanı da sunacaktır.

Alt Kategori Silme: Kategoriye bağlı ürün yoksa karşınıza gelecek uyarıdan sonra onayınızla kategori silinir.

Alt Kategori ürün yoksa; 

Eğer kategori de bağlı ürün varsa sistem seçenekler sunacaktır. Ürünleri dilerseniz silebilir veya size sunulan kategorilere taşıyabilirsiniz.

Alt Kategori ürün varsa; 

Sistem size bu sefer hem ürünleri hem de alt kategorileri ne yapacağını soracaktır. Silebilir, taşıyabilir veya “Silinenin Yerine Taşı” seçeneği ile alt kategoriyi silinen kategori ile yer değiştirebilirsiniz.

Kategori Taşıma: Taşımak istediğiniz kategoriye “Sil” komutu ile sistemin size ne yapmak istediğinizi sormasını sağlayın.